3B Scientific Hakkında

Üst ekstremite kanama kontrolü eğitimi nasıl daha iyi eğitilir?

3B Scientific GmbH

Kan kaybı vücütta yetersiz doku oksijenasyonuna yol açtığı zaman hemorajik şok gerçekleşir. Travamatik yaralanmaya bağlı kanama, dünyada önde gelen ölüm nedenlerinden biridir.Yapılan çalışmalarda ekstremite turnikelerinin düşük komplikasyon oranıyla kanamayı azalttığı ortaya çıkmıştır. Acil durumlarda daha hazırlıklı olmak için Kanama Kontrolü ve dolayısıyla turnike eğitimi verilmelidir. 
 
Kanama Kontrolü ve Yaralı Kollar için 3B Scientific‘in yeni P102 modeli idealdir. P102 hastanelerde, simülasyomn merkezlerinde, askeriye’de tekil veya toplu eğitimlerde kullanılmak için dizayn edilmiştir. Gerçek boyuttaki silikon kola turnike uygulaması ve xstat uygulaması çalışmaları kolaylıkla uygulanabilir.
 
P102 tek başına uygulanabileceği gibi, aynı zamanda gerçek bir insan üzerine takılarak da uygulanabilir. 3 farklı ( bıçak yarası, mermi yarası ve omuzdaki eklemsel yara) yara çalışması yapılabilir.
 
Eğitim amaçlı olarak eğitmen manuel kan pompası ile kanamayı kontrol eder. Eğer turnike doğru olarak uygulanırsa kanama durur. Kanama’nın durması eğitmene turnikenin doğru olarak yapıldığının en doğru göstergesidir.
 
Sizde eğitimlerinize kanama kontrol simülatörünü eklemek ister misiniz ? Yeni Kanama Kontrolü Eğitimi Kol Modeli P102 hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.
3B_Scientific_20-09_Banner_iSimulate_POC-Kit_Knowledge-Base_OVERVIEWSMALL.jpg
3B_Scientific_Cardionics_Languages_OVERVIEWSMALL.jpg