Ev Fitness Aletleri'nde %20 indirim – CODE: FITNESS20

3B Scientific Hakkında

Myanmar, Irrawaddy Deltası’nda, obstetrik sağlık hizmetlerinin sunumunun geliştirilmesi

3B Scientific GmbH

Hamburg, Ekim 2019
 
Bu yılın Temmuz ayında bize, Dr. Solveig Groß'tan bir mesaj geldi. Bu mesaj bize 3B Scientific'in Myanmar'daki Irrawaddy Deltası'ndaki eğitim çabalarını destekleyip desteklemediğini soran bir mesajdı. Groß; birkaç yıldır, Almanya Tutzing'deki Artemed Stiftung ile birlikte, tıp eğitimi ve hemşireler ve ebeler için uygulamalı beceri eğitimi vermek için çalışmış bir jinekologdur. Myanmar'ın bu uzak bölgesinde anne ve yenidoğan ölüm oranları hala yüksek. Bogale Hastanesi ile Artemed Stiftung tarafından birlikte inşa edilen bir proje olan "River Doctors" tıbbi gemisi, 320.000'den fazla kişiye tıbbi bakım sağlıyor. Alman televizyon programı BR Abendschau ile röportajında, geminin kendi tıbbi ekipmanı ve iç altyapısı nedeniyle neredeyse bir ada gibi hayal edilebileceğini belirtmiştir.

Dr. Groß, Ekim 2019’da yapılacak son eğitiminde, özellikle anne ölüm oranını düşürmeye yardımcı olmak için, yeni öğrendikleri becerilerini doğrudan uygulayabilen 40 ebe yetiştirmek istiyordu. Bu eğitim için uygulamalı bir obstetrik simülatöre ihtiyaç duyuyordu. Myanmar'daki ebe eğitimi, Myanmar'ın öğretme yöntemi daha teorik olduğu için, Almanya'daki eğitimden biraz daha farklı. Bu nedenle ebelere doğumları ve acil durumları en gerçekçi şekilde öğrenme şansı vermek çok önemli.

3B Scientific’in dünya çapında sağlık hizmeti sunumunu ilerletme görevi olduğu için, Dr. Groß’in eğitimi, P90 Pro Doğum Simülatörü ile desteklendi. Gerçekçi maternal anatomisi ile faydalı olan bu modelin kullanımı da basittir. P90 Pro elektrik aksama ihtiyaç duymaz ve bu nedenle uzak bölgelerde kolaylıkla kullanılabilir.

Solveig Groß Myanmar'a gitti ve eğitimi gerçekleştirdi. Bizimle paylaştığı fotoğraf için ona teşekkür ediyoruz. Kendisine başarılar diliyoruz ve daha sonraki çalışmaları için tekrar destek vermeyi umuyoruz.

Breast_Cancer_Awareness_Press_Section_Banner_768x880_1.jpg
2019_Didacta_Italia_Press_Section_Banner_768x880.jpg