3B Scientific Hakkında

Kateterizasyon becerileri nasıl geliştirilir

3B Scientific GmbH

İyi eğitimli bir sağlık çalışanı, bir üretral ve suprapubik kateterin yerleştirilmesinin temellerine aşina olmalıdır. Uygun olmayan kateterizasyon, inkontinans, yapılar, erektil disfonksiyon, enfeksiyon ve hatta kısırlık dahil olmak üzere iyatrojenik üretral hasara yol açabilir.

Üretral ve suprapubik kateterin yerleştirilmesi için eğitim, tıp ve hemşirelik öğrencilerinin bilgiyi uygulamalı deneyime uygulayabilecekleri güvenli, simüle edilmiş bir ortamda yapılmalıdır.

Dr. Laungani ile canlı bir oturum için 31 Mart'ta IMSH Delivers'da bize katılın

Kateterizasyon becerileri nasıl geliştirilir - Sağlık çalışanları için erkek ve kadın hastalarda temel üriner kateterizasyon tekniklerini öğretmek için interaktif bir oturum.

Kurul sertifikalı ürolog Dr. Laungani ile üriner kateterizasyon eğitiminin en iyi uygulamaları hakkında bilgi edinmek için canlı Soru-Cevap içeren bir saatlik sanal öğrenme laboratuvarına katılın.

Dr. Laungani, yetişkin ürolojisi ve ürolojik onkoloji konusunda uzmanlaşmış Minimal İnvazif ve Robotik Üroloji Direktörü, en yeni simülatörde, erkek ve kadın hastalarda başarılı idrar sondası yerleştirilmesi için ipuçları ve püf noktaları gösterecek ve aşağıdakiler hakkında konuşacak:
  • Kateterizasyon sırasındaki yaygın hatalar ve bunlardan nasıl kaçınılacağı
  • Farklı kateterlerin ve bunların hastalarla kullanım endikasyonlarının gözden geçirilmesi
  • Yardım isteme ihtiyacını belirlemek için durum analizi
Bu etkinlikk, üriner kateterizasyon becerilerini öğretmek ve uygulamak için yeni ve yenilikçi yollar arayanlar için önemlidir.

Konuşmacı:
Rajesh G. Laungani, MD FACS
Minimal İnvazif ve Robotik Üroloji Direktörü, Piedmont Hekimleri Üroloji Uzmanları

Moderatör:
Stephanie F. Jackson
3B Scientific Medical Eğitim & Simülasyon Temsilcisi

Çarşamba, Mart 31, 2021
11:00 AM - 12:00 PM(EST)
Dil: İngilizce

 
Aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabilirsiniz:
https://ssh.expoplanner.com/index.cfm?do=expomap.sess&event_id=12&session_id=5539
 

Simülasyonun Faydaları

3B Scientific'in P93 Pro Kateterizasyon Eğitim Seti, hem kadın hem de erkek mesanelerde üretral kateterizasyonu göstermek ve uygulamak için kullanılabilir. Yakın zamanda, 3B Scientific P93 Pro Kateterizasyon Eğitim Seti’ne, üretrale ek olarak, suprapubik kateterizasyon eğitimine uygun olması için SPC özelliği ile eklenmiştir.

Değiştirilmesi kolay genital insertler, hem üretral hem de suprapubik kateterleri yerleştirirken eğitim alan klinisyenlerin karşılaşacağı gerçekçi direnci ve yerleştirme derinliklerini taklit eden esnek bir malzemeden yapılmıştır.

Ayrıca, P93 Pro, erkek modelinde, üretral daralma seviyeleri ayarlanabilir özelliktedir, böylece klinisyenler, üretral kateter takarken karşılaşılabilecek farklı direnç türlerini öğrenebilirler.

P93 Pro simülatöründe, kateterin doğru şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol etmeyi mümkün kılan şeffaf bir mesane bulunur. Kullanıcı, kateterizasyonun doğru yapıldığı durumda sıvının dışarı akacağını bilecektir.

Hasta Güvenliği Önemlidir

Kateter ve suprapubik kateter yerleştirilmesinde simüle edilmiş deneyime sahip klinisyenler, önceden uygulamalı deneyimi olmayanlara göre daha fazla deneyime ve güvene sahiptir.

Bir sağlık çalışanının, klinik eğitiminin erken aşamalarında, temel pratik klinik becerilerinin geliştirilmesi hasta güvenliği için çok önemlidir. Bu nedenle, üretral ve suprapubik kateterlerin yaygın kullanımı göz önüne alındığında, tıp ve hemşirelik öğrencileri ve asistanlar için eğitim modellerinin kullanılması, sonuçta daha az komplikasyona yol açacak ve hasta güvenliğinin artmasına yardımcı olacaktır.

Bu kateterizasyon eğitim modeli, kayganlaştırmanın önemini, erkek ve dişi üretranın konumunu ve bir kateterin ne ölçüde yerleştirilmesi gerektiğini vurgulayan, adım adım kateterizasyon prosedürünü oluşturmak için dikkatlice tasarlanmıştır.

Her prosedürde olduğu gibi, öğrenciler sonda yerleştirmeden önce öykü almanın önemini ve artan üretral yaralanma riski ile ilişkili koşulları ve senaryoları hatırlamalıdır.

Simüle edilmiş eğitim oturumlarının zamanlaması da dikkate alınmalıdır. Prosedürle ilişkili hasta yaralanması riski göz önüne alındığında, eğitim oturumları bir öğrencinin klinik rotasyonunun başlamasından hemen önce ve bir klinisyenin eğitiminin başlamasından önce verilebilir.

Referanslar:
Manalo M Jr, Lapitan MC, Buckley BS. Medical interns' knowledge and training regarding urethral catheter insertion and insertion-related urethral injury in male patients. BMC Med Educ. 2011;11:73. Published 2011 Sep 27. doi:10.1186/1472-6920-11-73

3B_Scientific_21-04_Banner_C-Celia_Study_OVERVIEWSMALL.jpg
3B_Scientific_21-03_Banner_Patient_Safety_Awareness_Week_OVERVIEWSMALL.jpg